علل بوجود آمدن جوش های سرسیاه:
• تغییرات هورمونی – اگر شما تحت بلوغ و یا شما تحت هر تغییرات هورمونی، این احتمال وجود دارد که برای شماجوش های سرسیاه بیش از حد معمول است.
• کرم ها- مواقعی وجود دارد که به جای ساخت پوست بهتر، برخی از مواد ممکن است آسیب برساند به پوست. و همچنین جوش های سر سیاه ممکن است به دلیل این تولید شوند.
• مقدار بیش از حد چربی (بیش از حد لایه برداری) – هنگامی که پوست خیلی چرب است، این یک تله خوبی برای تولید باکتری می شود. این باعث بوجودآمدن جوش های سرسیاه و شکل دیگری از آکنه بر روی پوست می شود.
• علل دیگر مثل باکتری ها و پوست مرده

راه های درمان خانگی جوش های سرسیاه:
1. آبلیمو حاوی ویتامین C می‎باشد، اثر آن روی جوش‎های سرسیاه شگفت‎انگیز است. اسید سیتریک موجود در آبلیمو سلول‎های مرده‎ پوست را حذف می‎کند و به رشد سلول‎‎‎‎‎‎های جدید و افزایش شفافیت پوست کمک می‎کند.
2. آلوئه‎ ورا شفافیت پوست را به دنبال دارد و یک ضد عفونی کننده و بی حس کننده‎ فوق ‎العاده برای پوست است. این گیاه رطوبت پوست را تامین می‎کند. آلوئه‎ورا یک درمان خانگی موثر برای رفع لکه های تیره پوست و از بین بردن آفتاب سوختگی‎ها، جوش‎های آکنه، رفع خشکی پوست و پوسته پوسته شدن آن است.
3. سیب زمینی به علت وجود مواد معدنی ضروری، اسیدهای چرب و مواد شیمیایی گیاهی (پلی فنول و کارتنوئیدها) یک ماده‎ی مفید برای حفظ سلامت پوست است. سیب زمینی دارای چند نوع ویتامین B و C است که برای رفع سلول‎های مرده‎ پوست مفید است. مواد معدنی مانند روی، کلسیم، منیزیم، پتاسیم و فسفر موجب افزایش انعطاف‎پذیری پوست و افزایش تولید کلاژن می‎شود که به دنبال آن حذف جوش‎های سرسیاه دیده می‎شود.
4. دوغ یکی از بهترین راه‎های خانگی است که نه تنها موجب حذف جوش‎های سرسیاه می‎شود، همچنین لک‎ها را از بین می‎برد. نکته‎ مثبت آن این است که مثل آبلیمو حس سوزن ندارد. دوغ دارای اسیدلاکتیک است که این ماده برای لایه برداری شیمیایی پوست و درمان جوش سرسیاه مفید است. اسیدلاکتیک همچنین سلول‎های مرده‎ پوست را حذف می‎کند و به شما کمک می‎کند از شر جوش‎های سرسیاه خود راحت شوید.
5. بادام پودر شده را با کمی آب مخلوط کرده و روی لکه‌ها قرار دهید و پس از چند دقیقه با آب ولرم بشویید. قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق مرباخوری دارچین مخلوط کرده و روی پوست قرار دهید.
6. پوست خیار به مدت 25 دقیقه بر روی پوست قرار دهید نه تنها دانه‌های سرسیاه را می‌تواند پاک ‌کند، بلکه لکه‌های پوستی ناشی از آکنه را نیز کمرنگ می‌کند.
7. مقدار کمی عسل گرم شده را روی پوست خود قرار دهید و پس از اینکه دانه‌های سرسیاه کمی شل شدند، با کمی فشار آنها را به بیرون برانید.


ارسال پاسخ