%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%84%d8%a7%d8%ba%d8%b1%db%8c-copy

روش‌های متعددی برای لاغری موضعی وجود دارد. برخی از روش‌های موثر در این زمینه عبارتند از:

لیپوساکشن

ممکن است رسوبات چربی اضافی در برخی از نواحی بدن، به روش‌های معمول کم‌کردن وزن مانند رژیم غذایی و ورزش پاسخگو نباشند و هر چه قدر هم که شما تلاش کنید هیچ تغییری در در چاقی‌های موضعی خود مشاهده کنیدلیپوساکشن یکی از روش‌های لاغری موضعی است که می‌توان به کمک آن چربی‌های موضعی که در یک ناحیه تجمع پیدا کرده‌اند را برطرف نمود و فرم بهتری به ناحیه مورد نظر داد. لیپوساکشن روش خوبی برای کاهش وزن عمومی نیست. اما برای کسانی که وزن ثابتی دارند و تنها در برخی نواحی خاص از بدن خود با مشکل تجمع چربی‌های اضافه روبه رو هستند، این روش بسیار مناسب است. لیپوساکن با تکنیک‌ها و روش‌های مختلفی انجام می‌شود که انتخاب روش مناسب برای هر بیمار با توجه به شرایط خاص او انجام می‌شود.

هایفوتراپی

در روش‌ هایفوتراپی از امواج متمرکز شده‌ی اولتراسوند با شدت بالا استفاده می‌شود تا سلول‌های چربی در هم شکسته شوند و در نتیجه به تدریج توسط بدن جذب شوند. روش‌هایفوتراپی برای از بین بردن چاقی موضعی توسط سازمان FDA تایید شده است.

لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از روش‌های پیشرفته و تکنیک به روز شده‌ی لیپوساکشن، برای لاغری موضعی است. ارتعاش و حرکت سریع کانولا درعمل لیپوماتیک موجب تسکین درد بیمار می‌شود. نحوه عملکرد این روش درست مشابه به زمانی است که شخص خود را می‌خاراند و این کار، حساسیت و تحریک پوستی او را بر طرف می‌کند. همچنین حرکت سر کانولا موجب می‌شود که در بین بافت‌های چربی به راحتی راه خود را باز کند. این کانولا در حین کار، ماده‌ی بی حس کنده را نیز به ناحیه مورد نظر منتقل می‌کند و بنابراین عمل استخراج چربی بدن هیچ دردی انجام می‌شود. سر کانولای لیپوماتیک قابلیت حرکت در بین بافت‌های فیبروزی و سخت‌تر را نیز دارد و به همین دلیل می‌تواند به نحو بسیار بهتری ناحیه مورد نظر را فرم‌دهی کند و از طرف دیگر، مدت زمان جراحی، میزان تورم و کبودی ناحیه مورد نظر و نهایتا مدت زمان ریکاوری بسیار کاهش می‌یابد.

رادیوفرکوئنسی (آر.اف فراکشنال)

رادیوفرکوئنسی یکی از روش‌های زیبایی برای کاهش سلولیت پوستی و ایجاد ظاهری صاف، نرم و یکدست برای پوست نواحی ران و باسن و شکم است. این روش به رفع افتادگی پوست کمک می‌کند و همچنین در صورت به‌کارگیری آن در نواحی صورت و گردن موجب رفع چین و چروک صورت و برطرف شدن غبغب و جمع شدن پوست گردن می‌شود. به جز نواحی ران و باسن و شکم، نواحی دیگری که می‌توان روش آر.اف فراکشنال را برای آن به کار برد عبارتند از: اطراف لب‌ها، اطراف چشم‌ها در قسمت خارجی کاسه‌ی چشم، روی دست‌ها و هر جای دیگری از بدن که مشکل ترک پوستی برای آن ایجاد شده است.
در روش رادیوفرکوئنسی، انرژی تولید شده توسط دستگاه به نواحی مورد نظر در زیر پوست فرستاده می‌شود و با گرم کردن این بافت‌ها، بدن تحریک به تولید کلاژن بیشتر می‌شود. ناحیه خارجی پوست در حین انجام این روش، خنک می‌شود تا آسیبی به آن وارد نشود. در طی انجام رادیوفرکوئنسی شما تا حد کمی احساس گرما در زیر پوست خود می‌کنید. نتایج اولیه این درمان بعد از 4 ساعت قابل مشاهده هستند و این نتایج ظرف یک دوره‌ی 2 تا 6 ماهه به تدریج بهبود می‌یابند.

مزوتراپی

مزوتراپی دانش و هنر انجام تزریقات میکروسکوپی متعدد در زیر پوست به نحوی بسیار دقیق و نسبتا بدون درد است. این تزریقات  ممکن است در صورت یا نواحی مختلف بدن انجام شوند. ترکیبی که در روش مزوتراپی تزریق می‌شود می‌تواند شامل مواد موثر فعال یا دیگر مواد تایید شده باشد. این ترکیبات می‌توانند همچنین با پلاسمای غنی از پلاکت ترکیب شوند. پلاسمای غنی از پلاکت از خون خود بیمار تهیه می‌شود. همچنین ممکن است همراه با مواد مزوتراپی مقادیری چربی غنی سازی شده که از بدن خود شما گرفته شده است نیز در حین مزوتراپی تزریق شود. ترکیب مورد استفاده برای هر بیمار با توجه به شرایط خاص او و همچنین نوع درمان مورد نظر، تعیین می‌شود و انتخاب صحیح نوع ترکیب از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل، بسیار مهم است که برای انجام مزوتراپی به یک متخصص باتجربه مراجعه کنید.

لیپولیز

در این روش اشعه لیزر با انرژی کم به پوست تابانده می‌شود که جذب سلول‌های چربی هدف می‌شود و این سلول‌ها در هم شکسته شده و مواد چرب درون آن‌ها آزاد می‌شود. بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید که اشعه لیزر در این روش هیچ تاثیر مخربی بر پوست یا بافت‌های اطراف چربی ندارد. بعد از آن که ماده‌ی چرب از درون سلول‌های چربی آزاد شد، از طریق سیستم لنفاوی بدن جذب می‌شود و به نقاطی از بدن انتقال داده می‌شود که در آن جا توسط متابولیسم بدن سوزانده شده و انرژی ان مصرف می‌شود. بنابراین برای کمک به مصرف کردن این چربی‌ها و از بین بردن آن‌ها به بیماران توصیه می‌شود که بعد از جلسه‌ی درمانی فعالیت فیزیکی داشته باشند تا به دفع چربی‌ها کمک کنند. در نهایت حجم سلول‌های چربی در بدن بیمار کاهش می‌یابد که این موضوع به معنای داشتن بدنی لاغر‌تر و خوش فرم‌تر است.

کویتیشن

کویتیشن روش جدیدی است که به خاطر ایمنی بالای آن، نتایج خوب و این که تکنیکی بدون درد است، روز به روز بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرد. در این روش چربی‌های مورد نظر در معرض امواج اولتراسوند قرار می‌گیرند و سپس چربی‌هایی که توسط امواج اولتراسوند در هم شکسته شده‌اند، توسط سیستم طبیعی بدن جذب و سپس از راه کلیه‌ها و کبد‌ها از بدن دفع می‌شوند. تعداد جلسات مورد نیاز ممکن است بین 8 تا 15 جلسه باشد که این موضوع به ناحیه مورد نظر و میزان چربی‌های اضافه بستگی دارد. بعد از انجام کویتیشن از تکنیک رادیوفرکوئنسی تک قطبی و دو قطبی برای جمع کردن پوست و رفع شل‌شدگی و افتادگی آن استفاده می‌شود، چرا که معمولا بعد از کاهش چربی‌های اضافه پوست دچار شل‌شدگی می‌شود. در این روش فیبر‌های کلاژنی در زیر پوست گرم می‌شوند و گرما موجب منقبض شدن آن‌ها می‌شود. انقباض تارهای کلاژنی نیز موجب جمع شدن پوست و رفع حالت سلولیتی و ناهموار پوست شده و فرم بدن و پوست شما را کاملا هموار می‌کند.

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز یکی از روش‌های جایگزین لیپوساکشن است. در این روش، که توسط سازمان FDA مورد تایید قرار گرفته است، از سرما برای حذف چربی‌های مقاوم به درمان استفاده می‌شود. با تکنیک کرایولیپوایز، این چربی‌ها به نحوی ایمن و موثر از بین می‌روند. این روش یک شوش کاملا غیرجراحی است، به این معنا که از هیچ برش و داروی بیهوشی در آن استفاده نمی شود و کل جلسه‌ی درمانی نیز در حدود 1 ساعت طول می‌کشد. پروسه‌ی سرما دادن و فریز کردن چربی‌ها موجب مرگ سلول‌های چربی و حذف شدن آن‌ها و در نتیجه رسیدن به ظاهری لاغر‌تر و خوش فرم‌تر می‌شود.

تصاویر نمونه برای انجام لاغری موضعی

ویدیوهای استفاده از لیزر برای انجام لاغری موضعی

مطالب مرتبط

 • جهت تماس مشاوران ما با شما لطفا فرم زیر تکمیل نموده و ارسال فرمایید.

 • مشخصات فردی

 • اطلاعات تماس

 • نوع خدمت را مشخص کنید.


5 نظر

 1. شقایق گفت:

  سلام هزینه پیکر تراشی برای کل اندام چقدر میشه

  • parvin گفت:

   سلام
   بهتر است برای مشاوره، حضوری مراجعه شود. هزینه تقریبی جهت شروع درمان برای هر ناحیه تقریبا 200 هزار تومان می باشد.

 2. شاهین گفت:

  سلام می خوام چربیهای شکمم رو بردارم بهترین روش چه روشیه و هزینش چقدره

 3. پیام گفت:

  درود
  هزینه کوچک کردن سینه در مردان چقدر میشه
  و چقدر زمان نیاز داره
  با تشکر

ارسال پاسخ